Noorte maailmameistrivõistlused maastikuehituses 24.–27. oktoober Tallinnas, Eesti Näituste Messikeskuses.

 WorldSkills Internationali liikmesriigid (sh Eesti) otsustasid, et Hiinas toimuma pidanud võistlused asendatakse ülemaailmselt toimuvate üksikvõistlustega. Eesti kandideeris maastikuehitust läbiviivaks riigiks ning võistluse toimumine kinnitati Eestisse.

Maastikuehitus on varasemate välisvõistluste käigus kujunenud Eesti lipulaevaks. 2017. aastal toodi koju maailma meistrivõistluste kolmas koht ning eelmisel aastal euroopa hõbemedal.

WorldSkills maastikuehituse võistlusala juhi Raili Laasi sõnul võimaldab maastikuehituse võistlusala Eestis võõrustamine nimetatud eriala rohkem pildile tuua. „Maastikuehitajatelt küsitakse sageli vaid ilusat aiadisaini või ka lihtsalt lillede istutamist, aga selle eriala ettevalmistus lubab palju enamat. Usun, et nii suur sündmus kasvatab noorte huvi maastikuehitaja eriala vastu, sest näha omavanuseid noori üle maailma tegemas põnevat tööd tõelise rõõmu ja kvaliteediga, lihtsalt paneb järgmiste noorte südamed maastikuehituse rütmis põksuma,“ sõnas Raili Laas.

Ootame põnevusega, kuidas maailm Tallinnas kokku saab. Juuli seisuga on registreerunud 15 riiki (Austria, Belgia, Kanada, Šveits, Kolumbia, Saksamaa, Eesti, Hispaania, Soome, Prantsusmaa, Ungari, Itaalia, Jaapan, Rootsi, Taiwan). Lisaks on Brasiilia esindatud eksperdiga.

Ootame avalikkust ning kõiki kutsekoolide õpilasi ja õpetajaid kaasa elama meie võistkonnale ja osa saama WorldSkillsi võistlusele omasest melust.

Kutsemeistrivõistlusi arendab ja koordineerib Haridus- ja Noorteamet.

www.worldskillsestonia.ee

Lõõtsa 4, 11415 Tallinn